Terapia ciągła

Pacjenci z dobrą odpowiedzią na leczenie terapią wielokrotnych wstrzyknięć (inicjowanie fazy „on” ), u których kontrola objawów nie jest wystarczająca lub wymagane są częste dawki leku (powyżej 10 iniekcji w ciągu doby) mogą rozpocząć lub kontynuować leczenie w formie ciągłego wlewu podskórnego przez pompę infuzyjną i/lub pompę strzykawkową. 

CO OZNACZA LECZENIE CIĄGŁYM WLEWEM PODSKÓRNYM?

Terapia doustna dostarcza leku w sposób pulsacyjny i wywołuje naprzemienne zmniejszenie i zwiększenie stężenia leku w osoczu – spowodowane głównie obecnością bariery krew-mózg. Wlew podskórny leku jest najszybszą i najbardziej efektywną drogą jego dostarczenia do organizmu oraz zapewnia stałe i niezmienne stężenie leku w osoczu. Wyeliminowana jest strata leku wywołana absorpcją tkankową, obserwowana w czasie terapii doustnej.

W czasie wlewu podskórnego, lek jest dostarczany w sposób ciągły. Ciągła stymulacja receptorów naśladuje fizjologiczną pracę ośrodkowego układu nerwowego, poprzez stałe pobudzenie receptorów przez lek podawany we wlewie. Tuż pod skórą, w tkance tłuszczowej brzucha umieszczana jest krótka i bardzo cienka igła dostarczająca lek. Zestaw infuzyjny połączony jest z minipompą automatyczną lub strzykawkową.

TERAPIA POMPĄ EVER NEURO PHARMA

Obsługa pompy i jej ustawienie jest czynnością prostą, a pacjent na początku terapii otrzymuje pełne przeszkolenie, jak radzić sobie z nowym urządzeniem. Dla większości chorych możliwe jest zaplanowanie leczenie na całą dobę, co sprawia, że ustawienie parametrów pompy przeprowadza się tylko raz w ciągu dnia (zazwyczaj rano). Pacjent może zrobić to samodzielnie lub z pomocą opiekuna. Taka forma terapii zapewnia choremu większą elastyczność i umożliwia codzienne funkcjonowanie bez konieczności przestrzegania rygoru wykonywania wstrzyknięć o określonej porze. 
Przykłady:

Terapia pompą w postaci ciągłego wlewu podskórnego leku jest terapią w pełni refundowaną w ramach programu lekowego „Leczenie zaburzeń motorycznych w przebiegu zaawansowanej choroby Parkinsona (ICD-10, G.20)”. Leczenie w ramach podpisanego z NFZ kontraktu prowadzi 9 ośrodków w Polsce, których lista jest dostępna tutaj.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies i inne technologie.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie.

akceptuję